Гуртожиток

 


«Найкращі роки в моєму житті», «Справжній студент той, хто пожив у гуртожитку» – такі фрази ми часто чуємо в своєму житті. Це може зрозуміти лише людина, яка була студентом, хвилювалася за здачу сесії та жила в гуртожитку. З гуртожитка починається самостійне, неймовірне і цікаве життя. Там ми переживаємо свої перші помилки і перемоги. Ніколи і ніде не буде так весело, як в рідному й улюбленому гуртожитку! Але це розумієш тільки з часом, коли пам'ять згладжує всі гострі кути і залишає тільки найкращі спогади.


ІСТОРІЯ ГУРТОЖИТКУ


1987 року навчально-виховний процес треба було поєднувати з прискореною побудовою нових корпусів училища і гуртожитку. З архівних документів того часу: «. . . акушерська група 30 осіб пройшла попередньо без відриву від навчання підготовку за штукатурною майстерністю, а медсестри – малярською справою. Всі учні та викладачі строго за графіком щодня виходили на будівництво, виносили будівельні відходи, мили вікна, двері, фарбували, клали паркет, вантажили та розвантажували перевезені зі старих корпусів по вул. Дзержинсько, 5, 6 у новий будинок по вул. Оріхівське шосе, 14 меблі, апаратуру, книги з бібліотеки. Юнаків було мало, всю важку роботу виконували дівчата. Особливо виділялися на будівництві викладачі: Відішева, Воронова, Гарпініч, Гринь, Макаренко, директор Шейченка. Заступник по госпчастині Рубцов, Шульман, Степанищев склили вікна, проводили водопровідні труби, обладнували харчоблок. . .». Працювали у ІІ зміни: І зміна після уроків з 13.00, ІІ – вранці з 8.00 до 13.00. Заняття велися за скороченим графіком, але нарікань по зриву занять і пропусків не було. Навпаки державні та перевідні іспити пройшли успішно. Будівництво, яке було розраховане на 3 роки, було завершене за 10 місяців.


ГУРТОЖИТОК СЬОГОДЕННЯ


Сьогодні ж на першому поверсі знаходяться кабінети завідувача гуртожитку, заступника директора з виховної роботи, медичний кабінет, паспортний стіл, кабінет завідувача господарством, камера схову, душ для студентів і кабінети керівників інших служб. На 5-му – справжня українська "Світлиця". На 8-му поверсі розташована кімната для вихователів. Також на поверхах гуртожитку знаходяться і навчальні кабінети. 

Гуртожиток складається з дев'яти поверхів, є ліфт.  На кожному з них є два блоки "А" і "Б", де є всі необхідні умови для проживання студентів, а саме: кожна кімната підкючена до мережі інтернет, кухні обладнані електричними плитами, раковинами для миття посуду.

На кожному поверсі розташовані загальні туалетні кімнати, на першому ж поверсі працює чоловічий та жіночий душ. Студенти і працівники гуртожитку докладають чимало зусиль, для того, щоб створити ту саму домашню атмосферу в своєму другому будинку – стежать за порядком, вирощують квіти, роблять косметичні ремонти, а найголовніше, створюють домашній затишок у своїх кімнатах. 

У гуртожитку крім вихователів організовують дозвілля також і самі ж студенти та представники студентського самоврядування. На постійній основі працюють секції, гуртки, проходять свята та змагання. Загальна кількість студентів, що проживають у гуртожитку складає 435 осіб.