Музей


Музей бойової і трудової слави КЗ "Запорізький медичний фаховий коледж" ЗОР було створено на підставі рішення педагогічної ради медичного училища. Витяг з протоколу засідання педагогічної ради № 7 від 29.04.1983 року ". . . Слухали: інформацію директора училища про необхідність створення музею медичного училища. Постановили: 1. Створити музей історії бойової та трудової слави. 2. Призначити директора на громадських засадах викладача Т.Ф.Черняк. 3. Створити раду музею у складі 8 осіб: Димова З.М., Горпинич О.С., Макаренко І.П., Вертоголов І.І., Лаврентьєва О.Ю., Ситнікова М. (1 с/ф), Приходько Н. (1 ф/л), Овчиннікова Є. (1 фарм). 4. Виділити кімнату 30-50 м² та підсобне приміщення для зберігання фондів (кабінет № 29)". 

Викладачі і студенти працювали в архівах міста й області, збираючи інформацію, документи, факти, спогади ветеранів. Велося активне листування з колишніми випускниками та ветеранами. Фонди музею щороку поповнювалися, і 29 кабінет став замалим. Музей було перенесено на 4-й поверх гуртожитку. В чьотирьох кімнатах секції були обладнані експозиції – "Лікарі ентузіасти 20-х років", "Передвоєнний період 30-40-х років", "Велика Вітчизняна війна і відбудова", "Наші випускники", "Сучасне життя училища". 

7 лютого 1986 року музей зареєстровано в обласному управлінні культури і отримано паспорт народного музею «Бойової і трудової слави Запорізького медичного училища». Саме з нього починалася патріотично-виховна робота, а екскурсії проводили викладачі суспільних дисциплін. ​Директором музею на той час була Малюк Лариса Миколаївна, викладач російської мови і літератури, методист. Методичне керівництво здійснює Запорізький обласний краєзнавчий музей. Диреткором музею в 90-х роках була ветеран війни, викладач суспільних дисциплін Горпинич Агаф'я Семенівна.

В 2001 році приміщення музею було реорганізовано в єдиний зал "Гортаючи сторінки історії" де представлена історія навчального закладу з 1921 року. Музей функціонує на громадських засадах. Директором музею з 1997 року є викладач соціально-економічних та гуманітарних дисциплін Лук`яненко Олена Юріївна. У 2021 році приміщення музею знову було перенесено до кабінету №29 навчального корпусу.
Фонд музею постійно поповнюється експонатами: фотографії, документи, особисті речі і спогади викладачів і студентів різних років, починаючи з 20-х років заснування.