09 листопада 2022 року у День української писемності та мови об 11.00 годині розпочався Всеукраїнський радіодиктант Національної єдності-2022, до якого традиційно долучилися адміністрація, викладачі, співробітники та студенти КЗ "ЗМФК" ЗОР, як очно, так і дистанційно.
Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик, а читала його народна артистка, Герой України Ада Роговцева. Виявилося, що Ірина Цілик – перша, хто написала текст для радіодиктанту за 22 роки його існування.
Радіодиктант-2022 адаптовано до умов воєнного часу, тому сам текст диктанту дуже розчулив людей, які приєдналися до написання в аудиторіях, в укриттях, перебуваючи на фронті, а також багато наших українців, хто вимушено був переселений за кордон та через війну втратив рідний дім. Цьогоріч до написання диктанту приєдналися і ті люди, які раніше не робили цього. Диктант для них став не стільки нагодою перевірити свої знання з орфографії та пунктуації, а процесом єдності із співвітчизниками.
Диктант Єдності можна було слухати у будь-якому зручному форматі – трансляції на радіо, телеканалі та діджитал-платформах:

Радіодиктант потрібно писати від руки. Втім, на перевірку можна надіслати текст, написаний шрифтом Брайля. У разі, якщо у вас вимкнули електрику і ви не змогли написати одночасно зі всіма, це можна зробити у зручний час, переглянувши запис на цифрових платформах.