Історія фізичного виховання

З історії фізичного виховання


Починаючи із заснування КВНЗ «Запорізький медичний коледж» ЗОР фізичному вихованню і спорту приділялося багато уваги. Перші викладачі фізичного виховання нашого закладу казали: «Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але не одні ліки не можуть замінити фізичні вправи». А головний афоризм для них став –  «В здоровому тілі – здорових дух!».
В 50-х роках головну роль у фізичному вихованні здійснювали викладачі Тиріна Олена Олександрівна та Федець Микола Іванович.
Олена Олександрівна Тиріна працювала з 1950 року по 1977 рік аж до виходу на пенсію. Вона член побутової комісії Ради ветеранів Комунарського району, член президіума Ради ветеранів ЗМУ, учасниця ВВВ, ветеран праці за що була нагороджена медаллю «За доблесну працю». Будучи на пенсії неодноразово виступала перед студентами нашого закладу. Людина фанат своєї справи. Весь спосіб її життя був побудований на фізичному вихованні, спорті та збережені здоров’я, закликаючи всіх студентів та викладачів до найпростішого – руху.
Микола Іванович Федець працював з 1948 року. Чудовий спортсмен, під його керівництвом був створений гурток боротьби. Він спортивний суддя Республіканської і Всесоюзної категорії. Очолював суддівство на міських і республіканських змаганнях. К жалю, рано пішов з життя.
Багато зусиль в розвиток спорту в нашому закладі доклали також викладачі Дубинін Ігор Миколайович і Степанов Валерій Павлович. Наприклад, в 1955 році наша команда приймала участь у Всесоюзному змаганні з легкої атлетики в м. Ленінград. Очолювала команду ЗМК Тиріна О.О. Кожного року на майданах «Спартак», «Стрела» (свого тоді не було) проводились змагання. Весь колектив ЗМК під спортивними прапорами виходили на майдан де проводились змагання з різних видів спорту. Кожна група хвилювалась та вболівала за своїх учасників. Так проводились перші свята «Дня здоров’я», котрі і сьогодні успішнотрадиційно проводяться у нашому закладі.
Організатором усієї спортивно-масової та культурно-оздоровчої роботи тим самим піднявши на високий рівень фізичне виховання і спорт у коледжі став Юрій Іванович Зайцев. Викладачем, котрий досконало організував роботу зі спеціальною медичною групою, де студентам була введена програма «Пізнай самого себе» (пошукова робота самих студентів над вивченням свого захворювання, щоб кожен студент зміг зашкодити своєму недугу) стала Юлія Семенівна Гуріна.
На сьогоднішній день вдосконалюють роботу у розвитку фізичного виховання та спорту  і тримають її на високому рівні викладачі – Чулакова Юлія Вікторівна, Васильєва Тетяна Олексіївна, Мошківська Юліана Володимирівна, Півнєв Дмитро Євгенійович.