Волонтерський рух

МИЛОСЕРДЯ І НАВЧАННЯ – ПОРУЧ
(з досвіду роботи викладача інфектології Півнєвої О.І.)


Гурток «Інфекціоніст» існує у Запорізькому медичному коледжі з 1997 року, керівник гуртка Півнєва О.І. Одним з напрямків роботи гуртка є волонтерський рух, який займає важливе місце у виховній роботі студентів. Майбутній медичний працівник повинен бути взірцем доброти, людяності, милосердя. Посіяти ці зерна у серці кожного студента, зробити їх руки вмілими та турботливими, а розум швидким і клінічно мислячим – ось до чого спрямовується прагнення викладача.
             
Можливостей застосування студентських сил безліч, а саме:
-шефство над відділенням соціальної допомоги самотнім громадянам Шевченківського району;
-добродійні заходи (акції до свят, до міжнародного дня захисту інвалідів, літніх людей);
-санітарно-просвітницька робота (клуб учнів і молоді Комунарського району м. Запоріжжя);
-шефство над ветеранами Великої вітчизняної війни (Шевченківського району м. Запоріжжя);
-догляд за хворими (обласна інфекційна клінічна лікарня).

Після встановлення психологічного контакту зі своїми студентами-гуртковцями їх надається можливість проявити милосердя, студенти-волонтери при відвідуванні вдома самотніх громадян (людей похилого віку, інваліди незалежно від віку) допомагають у прибиранні приміщень квартир, допомагають по подвір’ю, проводять закупівлю харчових продуктів, допомагають у приготуванні їжі, вимірюють артеріальний тиск, дихання, пульс, проводять аускультацію серця, легенів. Також волонтери проводять бесіди з профілактики туберкульозу, простудних захворювань, в т.ч. грипу, з профілактики харчових отруєнь, дається інформація про основні симптоми і шляхи їх профілактики. Такі відвідування, допомога самотнім громадянам, залишають незабутній слід у серцях майбутніх медичних працівників. Одна із студентів висловила свою думку: «Я дуже рада, що хоч чимось я змогла допомогти таким людям». 
Керівництво відділення соціальної допомоги самотнім громадянам високо оцінила роботу волонтерів і винесло неодноразово подяку адміністрації медичного коледжу, обласному департаменту охорони здоров’я за якісну роботу, яку проводять волонтери-гуртківці. Свою роботу волонтери координують у відповідності до епідеміологічної ситуації з захворюваності.